Aorta miażdżycowa u 70-letniej osoby

Witam Mój ojciec ostatnio złapał jakiś chyba wirus, był zmęczony miał straszny kaszel. Poszedł do lekarza, lekarka stwierdziła iż nie podoba jej się coś w płucach, dała skierowanie na rtg. Dziś odebrał wyniki, i tam napisane było aorta miażdżycowa. Co dalej? gdzie się udać, gdzie szukać pomocy. tata ma 70 lat. ostatnio badań cholesterolu nie robił ostatnie 2 lata temu i zawsze były super.

Lek. Tomasz Budlewski

A co było napisane w związku z płucami? Proponuję ponownie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Sądzę, że warto byłoby oznaczyć profil lipidowy.