Ataki agresji, zmęczenie i zniecierpliwienie

Witam, jestem codziennie smutna,zmęczona,nerwowa i senna.Jestem ciągle niecierpliwa, i denerwuje mnie wszystko.Nie wiem co się zemną dzieje.Mam ataki agresji, wtedy nie panuje nad sobą rzucam rzeczami,a nawet czasem uderzę coś lub kogoś :(

Witam serdecznie,

Smutek, złość oraz zmęczenie stanowią ważne informacje o tym, że dzieje się w Twoim życiu coś co Ci mocno nie odpowiada. Może być tak, że tak długo żyłaś w tym stanie, że aż trudno Ci zlokalizować czym mogą być te trudności. Zarówno smutek jak i złość mówią nam, że nasze potrzeby emocjonalne są zaniedbane. Możemy wtedy czuć się nie kochani, nie akceptowani, nie pasujący do otoczenia, oceniani itp. Zalecałabym spotkanie z psychoterapeutą, który pomoże Ci znaleźć przyczynę takich stanów oraz nauczy jak sobie z nimi radzić.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
www.integral.com.pl

Dzień dobry, trudno odpowiedzieć na pytanie skąd biorą się pani objawy. Wiele zależy od tego czy wiążą się ona z pani sytuacją życiową, czy pojawiły się nagle, czy było tak całe życie. Jeżeli sytuacja trwa od długiego czasu i utrudnia pani funkcjonowanie zachęcam do kontaktu z psychologiem w celu postawienia pełniejszej diagnozy i ustalenia dalszych kroków postępowania. Pozdrawiam.

Niestety pani opis jest bardzo ogólny przez co trudno się do niego ustosunkować. Najlepiej będzie aby udała się pani na konsultację psychologiczną podczas której opowie pani bardziej szczegółowo o trudnościach i ewentualnie podejmie współpracę z terapeutą. Polecam zgłosić się do psychologa poznawczo-behawioralnego, gdyż w tym nurcie jest wiele metod radzenia sobie ze złością, stresem oraz ogólną kontrolą emocji i podnoszeniem motywacji. Pozdrawiam