Badania markerów nowotworowych i Alfa - fetoproteina

Witam, Proszę o pomoc... Wykonałam badania markerów nowotworowych i Alfa - fetoproteina (AFP) (L07) ­ pokazał: 9,53 IU/ml < 5,80 Czy w związku z powyższym mogę być spokojna? W jakiej granicy normy jest wynik ? Jaka jest przyczyna tak wysokiego AFP? Proszę o pomoc gdyż bardzo się martwię... a lekarza mam dopiero za tydzień... ;(

Witam , nic nie wiem o stanie Pani zdrowia (choroby?) - nie potrafię więc powiedzieć nic autorytatywnego!!! Proszę czekać na wizytę u lekarza prowadzącego! z.żurawski