Badania morfologii krwi wraz z podaniem norm u 25-letniej kobiety

Witam dzis otrzymalam wynik badania krwi.Jestem 25letnia kobietą w 3 miejscach mam odchylenia: RDW-17, zakres referencyjny <15 BASO-0,0 zakres referencyjny 0,020-0,100 PDW-17,5 zakres referencyjny 9.-,0-17,0 Napisze jeszcze kilka w ktorychjest na skraju ale niby norma: MPV-10,1 zakres ref 9,6-12,0 MONO-0,23 zakres ref 0,2-08 LYM-3,0 zakres ref 1,5-3,5 MCV -89,0 zakres ref-77,0-95,0 HCT-39,6 zakres ref-37,0-47,0 Proszę o interpretacje i ewentualnie jakies pomocne wskazówki.

Lek. Tomasz Budlewski

Ocena wyników badań zawsze odbywa się po przeanalizowaniu wszystkich wyników a nie tylko ich wycinku oraz zawsze z bezpośrednim badaniem lekarskim. Więc z jakiego powodu były wykonywane badania? Proponuję wraz z wynikami udać się do lekarza je zlecającego. wzrost RDW może występować w niedokrwistościach niedoborowych. Wyniki raczej przedstawiają się prawidłowo.