Badania tarczycy i hormonów a starania o ciążę

Witam. Od roku staramy się z mężem o dziecko jednak bezskutecznie. Zgodnie z zalecaniami lekarza wykonałam badania: tarczyca i hormony. Niestety wyszły mi przekroczone normy: AMH 3,67(mam podana obok wyniku normę 1,50), Prolaktyna 39,11, reszta w miarę ok: TSH 2,22, FT3 2,95, FT4 1,,38, FSH 7,49, LH 9,92, Estradiol 51,54, progesteron 1,25. Niepokoją mnie te pierwsze wyniki, jednak moja Pani doktor stwierdziła, że wyniki są dobre i mam próbować dalej. Czy te wyniki są faktycznie w porządku?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wynik prolaktyny jest nieco podwyższony, podwyższony poziom AMH może świadczyć o zespole policystycznych jajników, jednak do postawienia takiej diagnozy potrzebne jest stwierdzenie odpowiednich kryteriów. Do pozostałych badań nie mogę się ustosunkować bo nie podała Pani okresu cyklu w jakim zostały wykonane.
Pozdrawiam