Dlaczego badanie ginekologiczne sprawia mi ból?

Byłam u ginekologa, który zrobił mi podstawowe badanie, bardzo mnie bolało. Pytał się, czy podczas stosunku też tak się dzieje, Owszem, czasami podczas stosunku, kiedy mam mniejszą ochotę, członek mojego partnera nie wchodzi do końca, ale nie zdarza się tak zawsze. Kiedy jestem bardzo podniecona i rozluźniona jest ok. Lekarz powiedział mi, że może to być pochwica. Nie wiem co mam robić. Czuję się jakbym była nienormalna. Wizyta u ginekologa to jakiś koszmar. Ból jest nie do wytrzymania. Wstyd mi później, że tylko ja taki problem stwarzam i nie ukrywam, że taka wizyta mnie bardzo stresuje. Martwię się też tym, że będę miała kiedyś problem z porodem.
ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Niestety podaje za mało informacji, by móc ustalić przyczynę Pani dolegliwości. Ze względu na przewlekłość problemu niezbędne jest postawienie właściwego rozpoznania w celu włączenia odpowiedniego leczenia.
Rozpoznanie postawione przez Pani lekarza wydaje się być bardzo prawdopodobne biorąc pod uwagę podane przez Panią dolegliwości. Niestety nie podaje Pani informacji, czy lekarz zaorydnował Pani leczenie. Należy bowiem nadmienić, że pochwica jest uleczalna, co prowadzi do ustąpienia wszelkich objawów.
Ból podczas badania jest stosunkowo częstym objawem w praktyce lakarskiej. Lekarz jest zatem przyzwyczajony do pacjentek z takimi dolegliwościami.
Pozdrawiam.