Badanie krzywej cukrowej u 41-latka

Witam. Moje ostatnie badanie krzywej cukrowej to : glukoza na czczo 105 glukoza po 1 godz 116 glukoza po 2 godz 65 Lekarz mówi że wyniki są prawidłowe . posiadam glukometr dokonuje pomiaró codziennie i na czczo mam zawsze pomiedzy 90 a 110 po posiłkach bardzo różnie zdarza się że po obfitym obiedzie po około 40 minutach wzrasta do około 200 po czym 20 minut później jest miedzy 100 a 115 lub 120 towarzyszy temu lakka suchośc w ustach potem przechodzi . Jak to interpretowań?? Maciek 41 lat

Pana wyniki świadczą o stanie przedcukrzycowym. W takiej sytuacji wskazane jest stosowanie diety cukrzycowej. Przyjmowanie pokarmów o wysokim indeksie glikemicznym może u Pana powodować wzrosty glikemii, dlatego należy ich unikać.