Badanie MR kolana po upadku na rowerze

Witam. Miesiąc temu miałem upadek na rowerze i uderzenie w kolano. Mam wynik badania MR kolana i przed wizytą chciałem wyjaśnić jego treść.: Niepokojące mnie stwierdzenia to: Brzeżnie, w kłykciu przyśrodkowym kościu udowej obszar zmian obrzękowych (postłuczeniowych) szpiku. Łąkotka przyśrodkowa z linijnym podwyższeniem obrazu sekwencji PD-zależnej i STIR nie dochodzącym do powierzchni stawowej-poziome uszkodzenie łąkotki. Pozostałe charakterystyki badania prawidłowe.

Magdalena StusiĹska

Zmiany obrzękowe w kości mogą być zmianą pourazową- po okresie rehabilitacji powinny ustąpić. Zmiany w łąkotce raczej nie da się naprawić, ale rehabilitacja może uśmierzyć ból.