Badanie MR szyjnego odcinka kręgosłupa 49-latki

Badanie MR szyjnego odcinka kręgosłupa min. na poziomie C5/C6 tylna przepuklina krążka m/kręgowego wpuklająca się do kanału kręgowego na głębokość 4mm. Wymiar strzałkowy kanału zwężony do 8 mm-stenoza bezwzględna. Czekam na konsultacje z neurochirurgiem ale termin wizyty jest odległy. mam cały czas uczucie niedokrwienia, zawsze na ból głowy pomagały mi masaże i ogrzewanie ciepłem a nie tabletki. Proszę o pomoc czy taka stenoza wymaga operacji i czy jest niebezpieczna.

Witam,
nie czyta się choroby jedynie z badania obrazowego. Pani stan musi być poparty rzetelnym badaniem klinicznym przez neurochirurga, który zróżnicuje czy ból jest spowodowany rzeczywiście uciskiem na struktury nerwowe czy np.; ból pochodzi ze stawów lub mięśni. Nawet jeżeli zostanie Pani zakwalifikowana do operacji to należy podjąć próbę leczenia zachowawczego, pamiętając, że może pozostać tylko próbą. Proponuję przede wszystkim zaczekać na konsultację neurochirurgiczną. W między czasie poszukać i skorzystać z usług fizjoterapeuty, który nie będzie się bał podjąć próby zabiegowej technik trakcji (ręcznie lub na urządzeniu komputerowym) oraz popracować z Panią przy użyciu technik miękkotkankowych. Pozdrawiam