Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie poziomu cukru u cukrzyka

mam pytanie mój mąż ma cukrzycę ale martwi mnie to że jego poziom cukru jest jakiś dziwny ponieważ przed śniadaniem i przed podaniem insuliny ma 175 a 2 godziny później ma 160.Przed obiadem i przed insuliną ma 206 a 2 gdziny później ma 218.Przed kolacją i przed insuliną ma 233 a 2 godziny póżniej po insulinie ma252.Czy to jest normalne??
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Leczenie cukrzycy typu 2

Co pomoże nam wyleczyć cukrzycę typu 2? Czy aktywny tryb życia oraz dietą maja istotny wpływ na poprawę stanu zdrowia. Obejrzyj film i dowiedz się, jak przebiega leczenie cukrzycy typu 2.

Lek. Bianka Małczuk
63 poziom zaufania

Witam. Poziomy cukru we krwi są zbyt wysokie. Wskazane jest wprowadzenie zmian w dawkowaniu insuliny - konieczna jest konsultacja lekarska. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.

0

Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę cierpi również na polineuropatię cukrzycową. Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych. Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”. Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból. Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach. Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy