Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie poziomu cukru u cukrzyka

mam pytanie mój mąż ma cukrzycę ale martwi mnie to że jego poziom cukru jest jakiś dziwny ponieważ przed śniadaniem i przed podaniem insuliny ma 175 a 2 godziny później ma 160.Przed obiadem i przed insuliną ma 206 a 2 gdziny później ma 218.Przed kolacją i przed insuliną ma 233 a 2 godziny póżniej po insulinie ma252.Czy to jest normalne??
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Bianka Małczuk
62 poziom zaufania

Witam. Poziomy cukru we krwi są zbyt wysokie. Wskazane jest wprowadzenie zmian w dawkowaniu insuliny - konieczna jest konsultacja lekarska. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.

0

Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę cierpi również na polineuropatię cukrzycową. Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych. Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”. Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból. Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach. Objawy nasilają się nocą. Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy