Badanie TK po urazie głowy i kręgosłupa szyjnego

Witam Tydzień temu miałam uraz glowy i kregoslupa szyjnego. Miałam robione TK wynik kregoslupa szyjnego: na poziomie C3-C5 i C6-C7 tylne centralne wypukliny krazkow miedzykregowych. Lekarz na pogotowiu stwierdził ze to nic nie znaczy. Od urazu bardzo boli mnie głowa i kark, dretwieja mi ręka. Czy to mógł spowodować uraz albo nasilać cos działanie tych wypuklin? Co powinnam zrobic czy poczekać bo z czasem bol podobno przejdzie.Co wg znaczy taki wynik. Bardzo źle sie czuje a musze chodzić do pracy

Aleksander Ropielewski

Dolegliwości bólowe mogą być spowodowane nadciągnięciem mięśni karku i ich przyczepów. Ból może utrzymywać się przez kilka tygodni od urazu. Nie wiem jak duży był uraz dlatego ciężko mi powiedzieć jakie jest dalsze rokowanie. Sugeruję stosowanie kołnierza ortopedycznego.