Bardzo niski poziom żelaza

Witam.Mam bardzo niski poziom żelaza.Nie mogę przyjmować żadnych preparatów,ponieważ moja błona śluzowa żołądka jest w zaniku i strasznie mnie boli kiedy przyjmuję żelazo. Próbowałam przyjmować żelazo w zastrzykach ale puchły mi węzły chłonne w pachwinach.Dieta nie wiele pomaga.Czy jest jakiś sposób bym mogła sobie pomóc?Jestem strasznie słaba,pocę się,kręci mi się w głowie,brak koncentracji,ciągłe uczucie zimna,zmęczenie.....myślałam o transfuzji krwi...?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani bardzo niski poziom żelaza, a nie może go Pani przyjmować doustnie ani domięśniowo, pozostaje droga dożylna. Jeśli poziom hemoglobiny będzie niski, być może konieczna będzie także transfuzja. Proszę jednak pamiętać, że transfuzja nie uzupełni żelaza a problem jego niedoboru pozostanie nierozwiązany. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.