Bardzo obfite miesiączki u piętnastolatki

Mam 15 lat i bardzo obfity okres od 5 miesięcy. Trwa od 7-8 dni, i jest co 2-3 tygodnie. Chcę jechać na wycieczkę szkolną w maju lub czerwcu. Boję się, że wtedy mi przypadnie i z pewnością nie będę mogła zmieniać podpasek co godzinę, jak dotychczas. Co zrobić, aby nie mieć tak obfitego okresu? Czy można brać tylko tabletki antykoncepcyjne, żeby nie mieć okresu przez jakiś czas? Czy jakiś ginekolog może zapisać mi je w wieku 15 lat? Pozdrawiam.

Witam!

Z opisanych dolegliwości wynika, że Twoje cykle są krótkie, ale regularne oraz obfite.
Mamy tu do czynienia z dwoma problemami:
-tzw. polimenrrhea - czyli regularne, krótkie cykle (poniżej 21 dni). Mogą być spowodowane nierównowagą hormonalną, niedomogą ciałka żółtego. Konsekwencją takiego stanu rzeczy mogą być problemy z zajściem w ciążę z powodu ewentualnego braku owulacji, czy trudności z implantacją.
-tzw. hypermenorrhoea - czyli krwawienie z dużą ilością żywoczerwonej krwi i skrzepami. Czasem jest ona fizjologiczna, a czasem może świadczyć o występowaniu zaburzenia. Przyczynami silnego krwawienia mogą być problemy hormonalne, niedoczynność tarczycy, zakażenia macicy i jajowodów, zaburzenia w obrębie układu krzepnięcia oraz wiele innych.

Należy udać się na konsultację do lekarza ginekologa, który po osobistym badaniu oraz wykonaniu ewentualnych badań dodatkowych będzie mógł się wypowiedzieć na temat przyczyny występujących u Ciebie dolegliwości. Jeżeli konieczne będzie włączenie leczenia lekami hormonalnymi oczywiście jest to możliwe.

Pozdrawiam serdecznie!