Bardzo się boję chodzić do szkoły, chcę popełnić samobójstwo. Co robić?

  Od początku września boję się chodzić do szkoły. Jestem dręczona przez kilka dziewczyn, wyzywają, popychają, śmieją się ze mnie. Strasznie wchodzi mi to już na psychikę. Próbowałam olewać to, ale nie dało rady. Byłam po pomoc u pedagog szkoły i dyrektora, ale niestety nie poskutkowało. Twierdzą, że to nie jest powód do niechodzenia do szkoły i że przesadzam. Przez to od jakiegoś czasu mamy, wraz z moją przyjaciółką, myśli samobójcze. Nigdy nam się to nie udaje ale czuję, że w końcu to zrobimy. Nikt nas nie rozumie, twierdzą, że mówimy głupoty. Nie wiem już co robić...

 Witam!
Piszesz, że rozmawiałaś o tym problemie z dyrektorem szkoły i pedagogiem. Nie przyniosło to jednak skutków. Warto powiedzieć o sprawie rodzicom. Możliwe, że oni będą mogli wpłynąć na sytuację w szkole. Rodzice mogą zainterweniować w Twojej sprawie i postarać się wpłynąć na decyzje dyrekcji. Jednak nie sądzę, żeby unikanie szkoły było dobrym pomysłem.
Te trudności warto rozwiązać. Masz myśli samobójcze, dlatego zachęcam Ciebie oraz Twoją koleżankę do wizyty u psychologa. O tym również dobrze porozmawiać z rodzicami. Jesteś niepełnoletnia i to rodzice decydują o wizytach u specjalistów. Jeśli sytuacja się nie zmieni, polecam skorzystanie z pomocy Fundacji Dzieci Niczyje, która zajmuje się pomocą oraz interwencją w trudnych sprawach dzieci.

Pozdrawiam