Biały nalot i pęknięcie na języku a zmiana diety i przyjmowanie witamin

Witam! Lekarz dziś ponownie, po dwóch latach, zauważył na moim języku biały nalot, pęknięcie oraz nie jest on okrągły tylko widać jakby odcisniecia od zębów na krawędziach języka. Zmienić dietę, brać wiecej witamin? Proszę o pomoc, czuje sie z tym niekomfortowo

Witam serdecznie,

Proszę udać się do laryngologa, który postawi odpowiednią diagnozę. Objawy które Pani opisuje mogą świadczyć o grzybicy, zapaleniu lub schorzeniu o nazwie język geograficzny. Może to być również reakcja alergiczna. Oczywiście prawidłowa i zdrowa dieta oraz odpowiednia podaż witamin jest bardzo ważna lecz obawiam się że to nie jest przyczyna Pani problemów z językiem.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Warto udać się na konsultację do stomatologa. Język podobnie jak zęby i cała jama ustna wymaga codziennej higieny. Odciśnięcie zębów na języku może świadczyć o zaciskaniu i zgrzytaniu zębami co wymaga diagnostyki i leczenia.