Biegunka a skuteczność antykoncepcji hormonalnej

witam,w ciągu 4 godzin od zażycia pigułki antykoncepcyjnej dostałam biegunki,byłam w wc jakieś 3-4 razy. Była to 6ta tabletka. W ciągu ostatnich 7 dni nie doszło do żadnego kontaktu płciowego. Jeśli nie wezmę teraz kolejnej tabletki, bo uważam, że nie ma takiej potrzeby, to przez najbliższe 7 dni powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie, po tych 7 dniach już nie?proszę o odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Skuteczność antykoncepcji jest zachowana, jeżeli natomiast nie przyjmie Pani kolejnej 7-ej tabletki to zwiększy się ryzyko zajścia w ciążę i wtedy powinna Pani stosować dodatkową formę antykoncepcji.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski