Biegunka i zażycie dodatkowej tabletki

Dzień dobry, moja sytuacja wygląda tak: w dniu pierwszej tabletki kolejnego opakowania, wystąpiła u mnie biegunka, tabletkę biorę o 15, wyjście do toalety było o 12, 14, i po wzięciu tabletki około godz. 18.30. Ze względu na to, że nie minęły 4 godziny a 3,5, wzięłam awaryjną tabletkę, i potem już nie było niepożądanych sytuacji. W takim razie powinnam być zabezpieczona, tak? Mimo że to była pierwsza tabletka w kolejnym cyklu i awaryjną wzięłam 3,5 godziny później? Wiem, że można się opóźnić o 12 godzin, ale czy w przypadku 1 tabletki po 7-dniowej przerwie też tak jest? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Silna biegunka może obniżyć skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej. Biegunka to co najmniej 3 luźne stolce w ciągu doby lub stolec z krwią lub ropą. Po zaobserwowaniu biegunki zażyła Pani dodatkową tabletkę, tak więc nie powinno być problemów. Jeśli bardzo się Pani niepokoi, a biegunka była szczególnie silna, to proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa) przez kolejnych 7 dni.

Pozdrawiam!