Biegunki w drugim tygodniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne (pierwszy blister). W drugim tygodnia dwa dni z rzedu mialam lekkie problemy żołądkowe (biegunka) wieczorem i rano (ok. 2-3h po zazyciu tabletki). Rano zawsze przyjmowalam dodatkowa tabletke ale nie mam 100% pewnosci ze sie wchlonela. Od tego czasu biore tabletki juz regularnie i stosuje dodatkowe zabezpieczenie. Moje pytanie co teraz robic gdy konczy sie blister: tydzien przerwy (z / bez dodatkowego zabezpieczenia?), bez tygodnia przerwy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuje nie wykonywać przerwy pomiędzy dwoma opakowaniami.