Ból brzucha po prawej stronie podczas ruchu

Witam! Bardzo proszę o pomoc. Od paru dni boli mnie brzuch po prawej stronie. Gdy uciskam czuję jakbym miała napięte mięśnie. Ogólnie ból odczuwam przy ruchu, skłonie, gdy próbuję się podnieść z łóżka itd. Odczuwam to tak jakbym miała jakiś skurcz który mnie nie puszczał. Miałam robione USG ale nic nie wyszło, natomiast gastroskopii bez usypianie bardzo się boję. Straszna ze mnie panikara więc żaden lekarz pewnie nie podejmie się przeprowadzenia na mnie takiego badania :) Bardzo proszę o pomoc.

Witam Panią
Rozumiem obawy przed inwazyjnym badaniem typu gastroskopia, ale są metody typu badanie tomograficzne, które jest dokładniejsze. Czasami bóle różnych części ciała związane są z lękiem , nieujawnionymi obawami, konfliktami. Nie zawsze przyczyna cierpienia ma swoje racjonalne uzasadnienie.
Życzę Zdrowia
Anna Suligowska

Jeśli badania nie wykazują odchyleń od normy, prawdopodobne jest , że objaw napięcia mięśni i bólu jest objawem nerwicowym (związanym z lękiem, przeżywaniem emocjonalnym itp). Dlatego należałoby zwrócić się o pomoc do psychologa i/lub psychiatry. Rozpoczęcie terapii, przepracowania trudności czy kryzysów pozwoli uwolnić się od uciążliwego objawu.

Jeśli ból sam nie ustąpi po paru kolejnych dniach, to najpierw zasięgnij opinii dobrego rehabilitanta- masażysty. A wcześniej zwróć uwagę, czy nie przeciążyłaś się, nie zaczęłaś ćwiczyć czy też uprawiać jakiejś innej, nowej aktywności fizycznej . Zwróć uwagę czy nie zaczęłaś spać w jakiejś niewygodnej pozycji albo nie masz uciskającego paska, spodni, plecaka. Czasem z pozoru mały drobiazg możne powodować znaczny dyskomfort.