Ból gardła od tygodnia

Dobry wieczór, od tygodnia boli mnie gardło. Jeśli mu się przyjrzeć to łuki są lekko zaczerwienione a na tylnej ścianie gardła małe żółto-pomarańczowe pęcherzyki. Czasem jakby przekrój gardła się zmniejszył. Nie mam gorączki, kaszlu ani kataru. Dodam, że niedługo mam badania do pracy i bardzo zależy mi na dobrym wyniku. Czy to może być zapalenie wywołane gronkowcem i jak je ewentualnie leczyć? Boję się iść do lekarza, bo nie chcę złapać nic więcej czekając w kolejce. Z góry dziękuję za pomoc!

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety musi się udać Pani do lekarza celem badania oraz ewentualnego wdrożenia leczenia. Pozdrawiam