Ból i krwawienie po zabiegu nacięcia hemoroidów

Wczoraj miałam zabieg nacięcia dwóch hemoroidów.Dopóki działało znieczulenie miejscowe było ok,ale potem masakra.Bolało jeszcze gorzej niż przed zabiegiem. Jakieś 2 godz po zabiegu oddałam stolec.W nocy ból troszkę ustąpił.W tej chwili boli już umiarkowanie,ale nie jestem w stanie usiąść.Lekarz kazał mi stosować Lioton 1000,ale cały czas widzę ślady krwi.Jak długo będę krwawić i kiedy mogę zacząć stosować ten żel?Na ulotce jest info, aby nie stosować na rany.Jestem w 32 t.c.

nie rozumiem sformułowania " nacięcie hemoroidów" . Domyślam się że może chodzić o usunięcie zakrzepów w hemoroidach. W takim wypadku z reguły zaszywa się ranu po zabiegu mimo to czasem jeszcze do 1-2 dób może podkrwawiac. Lioton nie jest do stosowania na śluzówki , a hemoroidy są pokryte śluzówką , poza tym zawiera heparynę , która wzmaga krwawienie. Proponuje uzyć jakiejś masć z antybiotykiem typu Bactroban , po podmyciu rivanolem

Ból powinien systematycznie maleć i ustępować. Krwawienie z reguły jeszcze przez kilka dni może się pojawiać (do około tygodnia). Stosowanie żelu na bazie heparyny raczej po ustąpieniu krwawienia. W chwili obecnej raczej ze względu na Pani stan zalecałbym zrobienie sobie kilka razy przez dzień przymoczków na bazie letniego naparu z kory dębu.