Ból i obrzęk kolana po urazie

miałam uraz kolana i lekarz robił przświetlenie ale stwierdził tylko że nieźle dostałam w kość. ale problem narasta kolano spuchło od strony zewnętrznej ,strzela mi wszystko na srodku kolana a jak np idę z opaską uciskową to jest w miarę oki ale już jak bez to kolano jest jakby nie moje,albo prostuję się nadmiernie -samo-ja nie mam wpływu na te ruchy bądź zgina się przy tym jest ból i chrobotanie w środku. co to może być ,co za badania mogę zrobić?

Szanowna Pani

Po pierwsze powinna Pani udać się na wizytę do ortopedy. Proszę z tym nie zwlekać, bo różne uszkodzenia mogły się Pani przytrafić i niektóre z nich powinno się leczyć od razu, bez zbędnej zwłoki. Do tego czasu proszę zakupić 2 kule i poruszać się w asekuracji kul łokciowych BEZ OBCIĄŻANIA chorej kończyny. Dodatkowo proszę stosować oklady z lodu 2x/dzień oraz Altacetu. Badaniami dodatkowymi (usg, rezonans) proszę sobie, póki co, głowy nie zaprzątać, bo być może nie będą konieczne - wszystko zależy od badania ortopedycznego - odpowiednio wprawny chirurg kolana na podstawie szeregu testów z dużą dokładnością stwierdzi co zostało lub mogło zostać uszkodzone. Dopiero w razie wątpliwości ma sens robienie dodatkowych badań.
W celu poszerzenia wiedzy odnośnie urazów kolan proszę przejrzeć artykuły na http://www.artrocenter.pl/k2-media-manager/choroby-stawow-kolanowych .

Z wyrazami szacunku
Jędrzej Kosmowski