Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból i obrzęk kolana po urazie

miałam uraz kolana i lekarz robił przświetlenie ale stwierdził tylko że nieźle dostałam w kość. ale problem narasta kolano spuchło od strony zewnętrznej ,strzela mi wszystko na srodku kolana a jak np idę z opaską uciskową to jest w miarę oki ale już jak bez to kolano jest jakby nie moje,albo prostuję się nadmiernie -samo-ja nie mam wpływu na te ruchy bądź zgina się przy tym jest ból i chrobotanie w środku. co to może być ,co za badania mogę zrobić?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Szanowna Pani

Po pierwsze powinna Pani udać się na wizytę do ortopedy. Proszę z tym nie zwlekać, bo różne uszkodzenia mogły się Pani przytrafić i niektóre z nich powinno się leczyć od razu, bez zbędnej zwłoki. Do tego czasu proszę zakupić 2 kule i poruszać się w asekuracji kul łokciowych BEZ OBCIĄŻANIA chorej kończyny. Dodatkowo proszę stosować oklady z lodu 2x/dzień oraz Altacetu. Badaniami dodatkowymi (usg, rezonans) proszę sobie, póki co, głowy nie zaprzątać, bo być może nie będą konieczne - wszystko zależy od badania ortopedycznego - odpowiednio wprawny chirurg kolana na podstawie szeregu testów z dużą dokładnością stwierdzi co zostało lub mogło zostać uszkodzone. Dopiero w razie wątpliwości ma sens robienie dodatkowych badań. W celu poszerzenia wiedzy odnośnie urazów kolan proszę przejrzeć artykuły na http://www.artrocenter.pl/k2-media-manager/choroby-stawow-kolanowych .

Z wyrazami szacunku Jędrzej Kosmowski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy