Ból kolana od strony piszczelowej przy zginaniu i prostowaniu

Od jakiegoś czasu boli mnie kolano od strony piszczelowej zwłaszcza w zginaniu i prostowaniu. Kolano nie jest ani obrzęknięte ani sine. Środki przeciwbólowe nie pomagają bo nadal ból jest. Czy wygląda to na coś poważnego? Joanna

Szanowna Pani

Nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie bez rzetelnego badania ortopedycznego kolana.
Objawy, które Panią niepokoją, mogą być wywołane różnymi przyczynami, m.in. uszkodzeniem łąkotki przyśrodkowej. O uszkodzeniach łąkotek może Pani poczytać na stronie: http://www.artrocenter.pl/uszkodzenia-lakotek/
Powinna Pani zgłosić się do kompetentnego ortopedy, zajmującego się na co dzień leczeniem stawów kolanowych.

z wyrazami szacunku
lek. Jędrzej Kosmowski