Ból i zasinienie piersi oraz niewielki guzek po stłuczeniu

Mam 12 lat, ale nie mam miesiączki. Od 2 miesięcy (chyba) na mojej lewej piersi znajduje się guzek. Koleżanka mi mówiła, że miała to samo i radziła mi pójść z tym do doktora, bo sama tak zrobiła. Wczoraj uderzyłam nią o stół i mam siniaka. Boję się, że jeśli nie zareaguję będzie mnie bolała przez wieczność! Proszę, pomóżcie mi coś na to zaradzić!
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Ból oraz zasinienie powstałe na skutek urazu powinno ustąpić w niedługim czasie. Pomocne może okazać się stosowanie jednej z maści na stłuczenia, które są dostępne w aptece bez recepty. Co do występowania guzka na lewej piersi to w wieku dojrzewania zdarzają się one dosyć często. Są wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w piersi podczas jej rozwoju. Oczywiście w razie wątpliwości wskazana jest wizyta u lekarza.