Ból klatki piersiowej i częste skurcze a nerwica

Witam! Moje dolegliwosci zaczeły się w tamtym roku.Ból klatki piersiowej,trudno definiowany raz pieczący ,następnym razem duszący,a jeszcze innym razem gniotący.Bol nie dawał spać,były takie momenty gdzie po prostu, przez ból, nie mogłam odwrócić się na łózku,juz nawet nie wspominając o tym ,że nie umiałam się podnieść,żeby usiąść. Do tego doszły częste skurcze,nie tylko łydek,ale stóp i łopatek.Wizyty u lekarza pierwszego kontaktu zawsze kończyły się tą samą diagnozą,Nerwica.Proszę o pomoc.

Witam,
Faktycznie objawy, jakie Pani opisuje mogą wskazywać na zaburzenia lękowe. Być może będzie chciała się Pani skontaktować z lekarzem psychiatrą, wtedy on zdecyduje o leczeniu farmakologicznym lub o psychoterapii lub połączy obie formy współpracy.
Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam,

wskazana jest konsultacja specjalistyczna (kardiologiczna), która pozwoli wykluczyć choroby serca poprzez szczegółowa diagnostykę i wtedy można będzie diagnozować choroby o podłożu psychogennym.

Pozdrawiam serdecznie