Ból klatki piersiowej, nóg i stawów a wyniki badań

Interpretacja wyników krwi. Mam 61 lat. Do lekarza udałam się z bólem w klatce piersiowej, nóg, stawów oraz pojawiającymi się siniakami na nogach. Z wynikami jeszcze nie byłam u lekarz. Zaniepokoiły mnie moje erytrocyty: -leukocyty - 5,2 tys/ul norma 3,8-10,0 -erytrocyty - 5,22 mln/ul - norma 3,70 - 5,10 -hemoglobina - 15,5 g/dl - norma 12,0 - 16,0 -hematokryt - 46% - norma 37-47 Reszta wyników w normie. Bardzo proszę o odpowiedż za którą z góry dziękuję.

Witam!
Liczba czerwonych krwinek jest tylko nieznacznie podwyższona, natomiast hemoglobina i hematokryt są w normie, więc nie ma powodów do obaw. Być może przyjmuje Pani zbyt mało płynów, co prowadzi do "zagęszczenia" krwi lub pali papierosy, co poprzez niedotlenienie stymuluje produkcję czerwonych krwinek.
Pani wyniki nie są niepokojące. Proszę jednak udać się do lekarza w celu dokończenia diagnostyki wspomnianych dolegliwości.