Ból kręgosłupa a interpretacja wyników badania

Boli mnie kręgosłup w okolicy lędźwiowej. Wynik badania rendg. Po prawej stronie L2 klipsy naczyniowe. Niewielkie lewoboczne skrzywienie kręgosłupa lędżwiowego. Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L2-3 Osteofity na przednich krawędziach trzonów L2-5 i bocznych L4. Czy w takim przypadku może pomoże mi urządzenie zwane Vitafin. Lekarz przepisał mi serie zastrzyków oraz Ketanol ale nadal mnie boli. Co mam robić aby ból ustąpił.Oraz jak interpretować mój wynik badań

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Zmiany opisywane w badaniu z pewnością mogą powodować dolegliwości bólowe. Myślę iż wspomniane urządzenie nie pomoże na dłuższą metę. Warto skonsultować wynik z neurochirurgiem lub ortopedą.