Ból kręgosłupa po dźwiganiu i wynik RTG kręgosłupa
witam mam 32 lata dzwignelem w pracy ciezar i nie potrafilem z bolu juzpojsc o wlasnych silach kregoslupoto wynik badania radiologicznego Rotoskolioza lewowypukla L kregoslupa ze splyceniem lordozy ledzwiowej i tendencja do poziomego ustawienia kosci krzyzowejPrzestrzenie miedzytrzonowei linie kregoslupowe zachowane ortopeda wyjasnil mi to tak dyskopatia pekniety dysk wystraszylem sie tej diagnozy prosze o objasnienie tego opisu czy to prawda ze pekl dysk czy to grozne z gory dziekuje

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Na podstawie opisu można wnioskować iż zmiany mają charakter zarówno zwyrodnieniowy jaki i przeciążeniowy. Stan taki może się pogłębiać gdyż wysunięcie sie dysku - krążka międzykręgowego może powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Wskazana konsultacja z neurochirurgiem.