Ból kręgu piersiowego a skolioza

Dzień dobry, od około 2 miesięcy cierpię na ból dosłownie jednego kręgu piersiowego. Ból występuje przy dotyku kręgu, gdy kręgosłup jest wyprostowany. Gdy pochylam się do przodu i dotykam kręgu bólu nie ma. Ból pojawia się także nieraz w nocy, gdy przebudzam się, śpiąc krzywo. Poza tym nie ma żadnych innych dolegliwości. Mam stwierdzoną w szkole podstawowej skoliozę. Obecnie mam 24 lata. Badania morfologii- w porządku, jedynie nieznacznie podniesiony wskaźnik monocytów( o 0,9%).

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wskazane wykonanie kontrolnego RTG kręgosłupa i konsultacja u ortopedy.
Mogło dojść do pogłębienia zmian skoliotycznych lub wystąpiła anomalia niezależna do rozpoznania z dzieciństwa.
Dopiero po przeprowadzeniu badania klinicznego i badań obrazowych możliwe będzie określenie faktycznej przyczyny dolegliwości.