Ból podbrzusza na początku miesiączki i uderzenia gorąca jako wynik stresu

Witam. Od jakiegoś czasu na początku niektórych miesiączek, bardzo boli mnie brzuch na dole. Ból jest nagły i uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Wtedy też jest mi bardzo gorąco. Trwa to jakies 15-30 min. Odwlekam wizytę u ginekologa bo nie wiem czy miesiączkuje regularnie, bo nie obserwowałam swoich cykli w ostatnich miesiącach. Miesiaczkuje od kilku lat, wcześniej było wszystko ok, miałam regularne miesiączki, teraz nie wiem. Czy to może być spowodowane przez stres? I co to wg może być?

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej są wynikiem zaburzeń równowagi hormonalnej powstałym najprawdopodobniej pod wpływem stresu. Konieczna jest jednak bezpośrednia ocena ginekologa.

Witaj!
Proszę umówić się z ginekologiem, objawy mogą być spowodowane stresem ale żeby wykluczyć inne objawy konieczna jest wizyta osobista po uprzednio dobrej obserwacji swojej miesiączki i całego cyklu - co najmniej ostatnich dwóch cykli i bieżącego. Pozdrawiam

Witam,
konieczna jest wizyta u ginekologa.
podczas wizyty ważne jest aby znać datę ostatniej miesiączki i długość cyklu.
Przyczyn może być wiele.
Aby je wyjaśnić proszę zgłosić się do lekarza ,to on zdecyduje o kolejności badań, na które Panią skieruje (badanie,cytologia,wymaz bakteriologiczny,USG ginekologiczne,badania hormonalne,inne badania,stres również bierzemy pod uwagę po wykluczeniu w/w )
Pozdrawiam,
Katarzyna Mudel