Ból stopy i opuchnięcie

Witam najpierw bolała mie stopa tam gdzie jest koniec palców napucho mi i utykalam podzl do lekarza stwierdziła ze mam zapchane przy palcach dwie żylki dostałam tabletki sintrom na rozzedzenie krwi i nic mi nie przechodzi. Robiłam wszystkie wyniki mam dobre tylko OB mam 16 skierowano moe do chirurga stwierdził ze nie mam żadnych zylakow tentno w nogach mam dobre ręce rozkładają nie wiedza co mi jest dostałam skierowanie na Doplera ale nigdzie nie mogę sie dostać i noga mie cały czas boli

Badanie USG Doppler jest niezbędne do diagnostyki, proszę więc wykonać to badanie( można też prywatnie) i zgłosić się z wynikiem do chirurga. Na odległość nie da się postawić diagnozy.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Szanowna Pani,
To co mogę doradzić - USG dopler jest, jest konieczne. w oczekiwaniu na badanie, proponuję:
1. lek - DIH 1000 mg - bez objawów ubocznych, bezpieczny, bez recepty - 3x1 tabletka,
2.Uniesienie kończyny jeżeli jest to możliwe,
3. bandażowanie nogi od stopy w górę, ale bardzo ważne jest, aby Pani zrobiła to przed porannym wstaniem - a więc kiedy noga nie jest jeszcze w pozycji pionowej.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski