Ból w obu piersiach

Witam.

Od jakichś dwóch tygodni odczuwam ból pod lewą pachą i klucie w lewej piersi. Dziś takie samo uczucie pojawiło się też w prawej piesi. Kiedy wykonuję samobadanie w lewej piersi wyczuwam blisko ciała podłużne zgrubienie. Niedawno zaczęłam siedzący tryb pracy (niezbyt dostosowane stanowisko) i po jakiś dwóch tygodniach od rozpoczęcia pracy pojawił się ból.

Czy jedno może mieć związek z drugim? Czy jest to ewentualnie jakieś zapalenie węzłów i do jakiego lekarza mogła bym się udać po pomoc?

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!

Taki ból powinien być zweryfikowany. Najlepiej zgłosić się do ginekologa. Być może niezbędne będzie USG piersi. Raczej ból piersi nie wiąże się nigdy z pozycją siedzącą. Nie ma takiej jednostki chorobowej jak zapalenie węzłów. Jeśli węzły są powiększone to w ich okolicy jest miejsce stanu zapalnego.

Z poważaniem