Czuję ból i kłucie pod pachą i w piersi, czy powinnam się martwić?

Witam,

mam 22 lata, jestem kobietą, od 2 lat leczę się na niedoczynność tarczycy. Mam problem: odczuwam ból pod lewą pachą, lekki, czasami kłujący (najczęściej jak się zdenerwuję czuję, że mnie mocno kłuje), odnoszę też wrażenie, że pod lewą pachą mam twarde chyba mięśnie - chodzi o to, że lewa pacha jest bardziej twarda w porównaniu do prawej. Nawet jak jestem nago i docisnę pachy do tułowia odnoszę wrażenie, że czuje coś pod lewą pachą, jakbym miała tam więcej mięśni, skóry czy coś takiego i było to twarde (nie wyczuwam żadnych guzków).

Odczuwam również ból w piersiach obu, ale częściej w lewej. USG piersi miałam robione w kwietniu i były czyste. Dwa lata temu miałam też robione USG, ale wtedy wraz z pachami i stwierdzono lekko powiększony węzeł w lewej, poszłam z nim do onkologa, ale nawet mnie nie badał, bo powiedział, że nie przekracza norm wielkości węzła i że nie jest to patologiczne, skoro mieści się w ramach. Trochę się martwię tymi bólami w piersi i pod pachami (tym bardziej, że częściej boli lewa pierś i lewa pacha) - czy powinnam się martwic? Dodam, że biorę leki antykoncepcyjne od około marca, byłam u ginekologa 2 tyg. temu, ale powiedziała tylko, że bóle piersi to normalne u kobiet.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości bólowe mogą być spowodowane mastalgią lub też mogą być działaniami niepożądanymi tabletek antykoncepcyjnych.

Jeśli wykonywane ostatnio badanie USG nie wykryło żadnych istotnych zmian to istnieje realne prawdopodobieństwo, że opisane powyżej przyczyny mogą być możliwe. Jeśli nie zostały wykryte żadne zmiany organiczne to prawdopodobnie nie ma powodów do niepokoju.
W opisanej sytuacji należy skonsultować problem z ginekologiem podczas najbliższej wizyty, można wykonać badanie USG, ażeby wykluczyć przyczyny organiczne.

Redakcja abcZdrowie.pl