Ból w okolicy jajników, powiększony brzuch i zmęczenie a ryzyko nowotworu

Witam. Mam 38 lat. W rodzinie były przypadki raka. Ciotka miała raka piesi z przerzutki na jajnika i macie. Moja mama miała torbiele na jajnikach. Usunięto jej jajników oraz pozostałe narządy rodne . Od jakiegoś czasu mam bóle w okolicach jajnika lewego ciągle uczucie pełności i zmęczenia. Obwód brzucha pomimo stosowanej diety nie zmniejsza się a w nocy budzi mnie ostry ból w podbrzuszu sygnalizujacy potrzebę oddania moczu. Czy może to wskazywać na raka jajnika?

W pierwszej kolejności proszę zrobić badanie ogólne moczu, zrewidować swoją dietę oraz udać się na kontrole do ginekologa. Nie ma potrzeby w pierwszej kolejności myśleć o raku. Nie zapominać o ginekologa i corocznej kontroli!