Ból żołądka a lek Helides

Od około trzech tygodni boli mnie żołądek. Nie odczuwam innych dolegliwości typu zgaga czy zaparcia. Jem także normalnie i mam apetyt. Byłam u lekarza, który przepisał mi lek Helides. Brałam go kilka dni i przestałam, ponieważ nie było poprawy a miałam także wrażenie, że czuję się po leku Helide jeszcze gorzej. Był okres kilkudniowy, że żołądek przestał mnie boleć, ale niestety wszystko wróciło i wydaję mi się, że ból po leku Helides jest jeszcze bardziej irytujący. Co to może być? Czy to możliwe, że mój organizm tak negatywnie reaguje na działanie leku Helides? Czy jest opcja, że Helides powoduje tego typu skutki uboczne? Wydaje mi się to bez sensu, bo skoro jest to lek na ból a powoduje jeszcze wiekszy ból to coś chyba jest nie tak... Z drugiej strony odstawiłam ten lek bez konsultacji z lekarzem i nie wiem co mam teraz robić i jak sobie poradzić z bólem. Czy mogę prosić o poradę? Z góry dziękuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli zaordynowane wcześniej leczenie nie przyniosło ulgi warto ponownie zgłosić się do lekarza, tym razem gastrologa by wykonać badanie gastroskopowe.