Bóle i kwawienie - czy mogę być w ciąży?

Od 29.09.2010 (środa) zażywam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, czyli od pierwszego dnia mojej miesiączki. Nigdy wcześniej nie brałam tabletek antykoncepcyjnych. 14.10 2010 (czwartek) po współżyciu okazało się, że kondom pękł i odrobina spermy została we mnie. Zostały mi jeszcze 3 tabletki do końca opakowania. Biorę je regularnie. Dzisiaj mam bóle w okolicach brzucha i rano miałam krew na papierze po wytarciu się po sikaniu. Była połączona ze śluzem i miała ciemny kolor. Czy może to być ciąża?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Celem brania tabletek antykoncepcyjnych jest uniknięcie konieczności stosowania prezerwatyw. Z tego punktu widzenia Pani obawy są bezzasadne. Oczywiście żadna metoda antykoncepcyjna nie daje 100% pewności, a stosowanie dwóch komplementarnych metod, takich jak antykoncepcja hormonalna i prezerwatywy do tej pewności bardzo przybliża. Prawdopodobnie, ze względu na swoje nerwy, nie uniknie Pani testu ciążowego, jednak zapewniam, że szansa na ciążę jest zaniedbywalnie mała, mniejsza niż 0,1%.

Pozdrawiam serdecznie!