Bóle pochwy podczas całej ciąży

Witam,przez caly okres ciazy mam bole w miejscu wejscia do pochwy czyli zaczyna sie od warg sromowych i dalej cala szyjka jest obolala,nie moge sie bardzo dotknac,umyc,wszystko jest bardzo wrazliwe,nie ma mowy o wspolzyciu przez te miesiace. Moj lekarz nie wie co to moze byc,jestem jego pierwsza taka pacjentka. Boje sie,ze zostanie mi to nawet po porodzie.Cos strasznego. Moze to wina hormonow?Ogolnie ciazy,a moze wykrytego paciorkowca gr.b ? Zadne leki i zele mi nie pomagaja. Co Pan o tym sądzi?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli przed ciążą nie było takich problemów to najprawdopodobniej jest to wina zmian hormonalnych i ustrojowych do których dochodzi w czasie ciąży.