Bóle przy nieszczelnym wpuście żołądka

Witaam mam nieszczelny wpust zoladka , czesto mi sie odbija poweitrzem, boli mnie notorycznie zoladek oraz po posilku nawet godzine po nadal mam uczucieprzejedzenia pomimo malej ilosci zjedzonego pokarmu i czesto musze wywolac wymioty by sobie ulzyc..co to jestjaka prztyczyna

Aleksander Ropielewski

Przyczyną jest niewydolność dolnego zwieracza przełyku i napięcia mięśniówki wpustu żołądka. Możliwe, że pozostałe części żołądka również są nie w pełni wydolne (takie zaburzenia często występują razem) co może nasilać dolegliwości. Aby dać szczegółową odpowiedź konieczne jest jednak wykonanie badań dodatkowych.