Bóle stawów kolanowych u 23-latki

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu mam problem ze stawami kolanowymi. Bolą mnie, kiedy zbyt długo siedzę, co jest dość uciążliwe, ponieważ studiuję i często siedzę po parę godzin na zajęciach. Jest to taki rwący ból, który zazwyczaj ustępuję, gdy wstanę i trochę pochodzę, przy rozprostowywaniu często strzelają. Czasami czuję też kłucie po wewnętrznej stronie lewego kolana. Nie uprawiam czynnie żadnego sportu, nie mam nadwagi, ważę 52 kg na 169 cm.

Do leczenia na początek preparat glukozaminy na 3 miesiące.
Przy braku poprawy kontrolne badanie u ortopedy, do rozważenia usg.
Prawdopodobnie rozmiękanie chrząstki rzepki