Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle w odcinku lędźwiowym i kości ogonowej

Od ponad roku mam problemu z odcinkiem lędźwiowym. Na początku ból promieniował aż do lewej kostki, bolały też przyczepy na pośladkach, gdy kładłem się spać czułem ogromny ból w lędźwiach. Po roku nadal czuję delikatny ból w lędźwiach i czasem w kości ogonowej. Obecnie jestem za granicą, po przyjeździe do Polski jakie badania wykonać aby zdiagnozować problem?? Jestem sportowcem amatorem uwielbiam Ćwiczyć i chcę wrócić do Ćwiczeń na lędźwie, lecz drobny ciężar podnoszenie powoduje dyskomfort.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Najlepiej zwrócić się do specjalisty; ortopedy albo neurologa który na podstawie wywiadu i badania klinicznego ustali jakie badania należy wykonać. W diagnostyce chorób kręgosłupa pomocne jest badanie MRI danego odcinka. Pamiętać też należy, że nie wszystkie ćwiczenia i formy aktywności są wskazane przy schorzeniach kręgosłupa, a niektóre wręcz są zakazane.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy