Bóle z tyłu głowy promieniujące na oczy

witam, mam pytanie co moze mi byc, mam dziwne objawy czeste bole z tylu glowy promieniujace na oczy mierze cisnienie i jest ok mam wrazenie rowniez ze mam jakby niedotleniony mozg, i od jakiegos czasu, od kiedy rzucilam papierosy to mam dziwne uczucia oddychania nie rowne oddychanie i po kazdym posilku gdy cos zjem to mam tak flegme

Lek. Katarzyna Szymczak

Ból z tyłu głowy promieniujący do oczu może być spowodowany kłopotami ze wzrokiem (źle dobrane okulary lub niewykryta wada wzroku), może też pochodzić od kręgosłupa szyjnego. Objaw "niedotlenionego mózgu" jest trudny do interpretacji, ale jeśli dosłownie jest Pani mało aktywna, siedzi w domu/szkole pracy, nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej może też Pani przez to mieć bóle głowy. Rzucenie papierosów było jak najbardziej dobrą decyzją, a Pani pozostałe objawy nie są tego konsekwencją.
Pozdrawiam