Bolesne skurcze jelit, po których następuje biegunka

witam od kilku lat zmagam sie z bolesnymi skurczami jelit a po nich biegunka. z poczatku myslalam ze to przez stres lub nerwy jednak od jakiegos czasu pojawia sie to bez powodu. po 4 bardzo bolesnych skurczach jest bardzo rzadka biegunka po ktorej szczypie odbyt. lekarz w mojej miejscowosci przyjmuje kilka dni od zarejestrowania sie, zleca oddanie probki kalu ktory juz jest wtedy niestety normalny wiec nie znajduje problemu. zapisuje leki na biegunke ktore nie pomagaja. co robic? pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza gastroenterologa. Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie. Być może będzie konieczność wykonania USG jamy brzusznej i /lub kolonoskopii