Bolesność kręgosłupa a nadwaga

Witam państwa otóż mam taki problem , od dłuższego czasu zmagam się z bólem w okolicy lędzwiowo krzyżowej delikatnie po prawej stronie ból ten trwa 2-3 dni ( nie mogę w tedy się schylić buty wiążę na siedząco i ustępuje.I jest spokój około 2 tyg do 4 tyg i od nowa . ważę 90 kg przy wzroście 180 nie wiem możne to przez nadwagę , aha i jeszcze jedno jak biegałem również w tym miejscu odczuwałem ból . z tym ze tylko przy bieganiu . Mieli by państwo jakieś porady dla mnie

Nadwaga raczej nie jest bezpośrednią przyczyną bólu ale sprzyja powstawaniu zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, stawów biodrowych kolan itd. Należałoby wykonać podstawową diagnostykę jak rtg odcinka lędźwiowo-krzyżowego i z wynikiem zwrócić się do ortopedy.
Przyczyn takiego bólu może być oczywiście znacznie więcej ale o dalszej diagnostyce powinien zdecydować lekarz.