Bolesność pod żebrem a możliwe dolegliwości

Odczuwam ból pod lewym żebrem z przodu,najczęściej odczuwalny na samym dole zeber . 'Pod' mam na myśli wewnątrz. Bol jest mdły, ciągły, nie jest bolesny, mimo to nieprzyjemny. Być może to bol trzustki, wątroby, nie potrafię okreslic. Kiedy siedze w jakiejś pozycji niekiedy odczuwam jakby przeskakiwanie bąbli. Zamierzam zrobić USG jamy brzusznej. Nie jest to bol długotrwały. Czy to mogą być bóle nerwowe? Co to może być ?

Powodów takiego pobolewania może być wiele i jedynie prawidłowo przeprowadzony wywiad i badanie lekarskie może określić, czy jest to nerwoból, czy ból wynikający ze schorzenia zlokalizowanego w jamie brzusznej.