Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Osoba Witam, właśnie wróciłam ze szkoły mojego 13 letniego syna... pobił kolegę, była policja - dyrektor oświadczył, że jeszcze jedno wezwanie policji i kieruje sprawę do sądu rodzinnego. Od wielu lat poszukiwałam przyczyn jego agresji, niestety słyszałam - matka pielęgniarka się nudzi i wymyśla dzie
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Kamila Krocz 69
Mgr Kamila Krocz Psycholog, 69 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie!

Przez Internet nie jestem w stanie podać konkretnej przyczyny wybuchów agresji i złości Pani syna. Niewątpliwie sprawa jest trudna i delikatna, tym bardziej, że 13-latek dopuścił się pobicia kolegi ze szkoły, za co grozi mu sprawa w sądzie rodzinnym. Źródeł agresji może być wiele – wadliwe metody wychowawcze, zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD), a nawet depresja młodzieńcza. Napisała Pani, że była Pani z synem u doświadczonego psychiatry, który przepisał synowi leki. Istotne jest, co zdiagnozował lekarz u chłopca i jakie leki mu przepisał.

Nastolatki z ADHD potrafią być bardzo agresywne, łatwo je wytrącić z równowagi. Dzieci z ADHD źle znoszą porażki, są impulsywne, nadpobudliwe, niestabilne emocjonalnie. Sprawy nie ułatwia także burza hormonów w okresie dorastania. Dziwić może Panią fakt, że depresja u młodzieży objawia się też agresją. Depresja młodzieńca to nie tylko łzy, smutek, zaburzenia snu, poczucie bezsensu i niska samoocena. Depresja u nastolatków bardzo często przybiera postać agresji, gniewu i irytacji. Więcej na temat depresji, agresji i ADHD może Pani przeczytać pod poniższymi linkami:

http://portal.abczdrowie.pl/adhd
http://portal.abczdrowie.pl/objawy-adhd
http://portal.abczdrowie.pl/depresja-u-dzieci
http://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-zachowania
http://portal.abczdrowie.pl/agresja-impulsywna

Pozdrawiam!

Podobne pytania

lekarzy jest teraz online

Zapytaj lekarza
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500