Brak chęci do życia u 43-latka

ciągle mam dość zycia boję się ze nie wytrzymam jestem zniechęcony brak mi sił motywacji mam poprostu siebie dość .chodze na terapie do psychologa ale to wcale mi nie pomaga prosze o pomoc, mam dośc

Witam Pana,
objawy, o których Pan pisze mogą wskazywać na zaburzenia o charakterze depresyjnym. Warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. W tej sytuacji podwójne oddziaływanie - farmakoterapia w połączeniu z psychoterapią mogą przynieść dobre efekty. Zachęcam również do rozmawiania, o tym, co się z Panem dzieje z Pana psychologiem. Psychoterapia nie przynosi efektów i ulgi w krótkim czasie. Aby pomogła, wymaga czasu, cierpliwości i zaangażowania zarówno ze strony terapeuty, ale przede wszystkim ze strony pacjenta.

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję trudnej sytuacji. Warto, żeby o wszystkich takich swoich przemyśleniach, obawach i emocjach rozmawiał Pan z prowadzącym terapeutą. Proszę także skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Często właściwą decyzją jest włączenie farmakologicznego leczenia stanów depresyjnych. Leki mogą znacząco podnieść poziom życiowej energii, poprawić nastrój i pozwolą lepiej korzystać z psychoterapii oraz własnych sił i możliwości.

Pozdrawiam!

Dzień dobry. Pisze pan, że chodzi do psychologa, ale czy podjął pan psychoterapię? Psychoterapia to regularne (jeden raz w tygodniu) spotkania z psychoterapeutą. Terapia może trwać kilka miesięcy a nawet lat. Jeżeli jest pan w terapii zachęcam do przedyskutowania tego problemu z pana terapeuta, jeśli nie jest pan w terapii takiej jak opisałem powyżej zachęcam do jej rozpoczęcia. Jednocześnie może się pan skonsultować z lekarzem psychiatrą. Pozdrawiam.