Brak krwawienia podczas 4-dniowej przerwy a konieczność wykonania testu ciążowego

witam. jestem w trakcie przyjmowania drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych, jednak podczas czterodniowej przerwy nie pojawia się krwawienie. dodam, że w trakcie cyklu dwa razy zapomniałam przyjąć tabletki, ale opóźnienie nigdy nie przekroczyło 12 godzin. czy powinnam wykonać test ciążowy czy mój organizm przyzwyczaja się do hormonów?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu wykluczenia ciąży warto wykonać test ciążowy