Brak miesiączki po ostawieniu tabletek antykoncepcyjnych a negatywne testy ciążowe

Witam . Boję się że jestem w ciąży . Brałam tabletki antykoncepcyjne ale ostatnio miałam miesiąc przerwy , co prawda niby się zabezpieczaliśmy z chłopakiem podczas stosunku ale dalej mam obawy. W środę powinnam dostać miesiączkę jednak jej nie dostałam pod wpływem paniki zrobiłam test ciążowy ale pokazał on brak ciązy w czwartek ponownie wykonałam test ciążowy gdyż miesiączki nie było i ten test również pokazał brak ciąży . Dziś poniedziałek a miesiączki dalej nie ma , boli mnie brzuch mam zgagę

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji można wykluczyć ciążę. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u ginekologa.