Brak okresu przez 5 miesięcy i smutek po rozstaniu z chłopakiem

Witam, nie mam okresu od 5 miesięcy wcześniej miałam jeszcze dwa razy a jeszcze wcześniej nie miałam 7 miesięcy. Wiem że to przez nerwy, stres, chłopak mnie zostawił.Nie mogę się z tym pogodzi, wiem że nie tylko mam problem ginekologiczny ale też psychologiczny. Nie śpię po nocach, często się denerwuję, zero koncentracji na studiach, problemy w domu i brak akceptacji siebie.Często biegam do ubikacji.Puchnie mi twarz nogi,mam duży apetyt, wiem że przytyłam. Nie wiem co mam robić, jak sonie pomóc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty lub psychiatry. Warto także udać się do ginekologa by wykonać podstawowe badania.

Dzień dobry!

Może Pani zgłosić się zarówno do lekarza - ginekologa, endokrynologa i/ lub psychiatry, - jak i psychologa. Z pewnością specjalista, którego wybierze Pani jako pierwszego, zaproponuje dalsze kroki i kolejność diagnostyki.

Pozdrawiam!