Chrapanie podczas snu i mokry kaszel

Mąż od kilku lat, w czasie snu -chrapie. Ma nieleczone zatoki nosowe.Od pewnego czasu chrapanie brzmi,jak wielki "bulgot" w wodzie,doszedł mokry kaszel...co zarówno jego samego,jak i mnie- budzi i nie pozwala spać....lekarzy omija szerokim łukiem.

Małżonek cierpi na obstrukcyjny bezdech periodyczny. Skraca sobie w ten sposób życie o kilka lat. Zwykle oprócz zastosowania aparatu wewnątrzustnego odblokowującego drogi oddechowe i likwidującego chrapanie konieczna jest zmiana diety i suplementacja przeciwzapalna i uzupełniająca brakujące minerały i pierwiastki śladowe. Większość przewlekłych stanów zapalnych ma tło grzybicze - po zbadaniu należałoby się odgrzybić.